۷چالشی که از ابتکار معماری جلوگیری می کند و نحوه غلبه بر انها:

۱-اثر اشتراک گذاری اجتماعی:
با توجه به صفحات شبکه های اجتماعی که در حال حاضر تمام صفحات مختلف را اشغال کرده است دیگر غیر ممکن است که چیزهایی که همکاران شما می بینند را شما نبینید.پس امکان انطباق ایده های شخصی وجود دارد و مشکل اینجاست که اگر همه این کار را انجام دهند شباهت های زیادی بین پروژه ها بوجود خواهد امد.
۲-چالش تکنولوژی جدید:
تکنولوژی جدید که مداوم در حال تحول می باشد تهدید آمیز است و بسیاری از چیزهایی که یاد می گیرید بزودی منسوخ خواهد شد.با این حال برخی افراد هستند که خودشان رابه چالش می کشند و گام هایی فراتر از محدوده فکری خود می گذارند.استفاده از تکنیک های جدید و تلفیق آن با ابزارهای قدیمی موجب کشف بیشتر زمین و رموز آن می شود.
تا قبل از انقلاب صنعتی ،معماری تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده بود وبعد از آن عصر فولاد آمد که موجب آن برج ایفل است.
۳-محدودیت های جغرافیایی:
ماندن در کشور خود در طول زندگی حرفه ای و آموزشی یک گزینه امن با آرامش است.نتیجه آن حفظ و یادگیری اصالت می باشد که با تبادل این فرهنگ ها موجب شناخت همدیگر می شود.
۴-محدودیت مصالح:
با وجود پارامتر های سنتی خاص که از کد گذاری و برنامه نویسی به طراحی ساختمان رو آمده است،معماری در این راه پارامتر هایی که در یک ساختمان باید داشته باشد را ایجاد کرده است مانند کارهای زاها حدید.
مخلوط کردن مصالح و روش برای مراحل مختلف در یک فرایند معماری می تواند یک نفس تازه ای به تکنولوژی و فن آوری بدهد. ماباید فرم مصالح سنتی و مدرن رابا هم تلفیق کنیم.
۵-تبدیل شدن به ایده های پیوست شده:
(کشتن عزیزان شما)چیزی است که هر فرد در طول سفر معماری خود از قبل شنیده است.طراحی و رسیدن به ایده بسیار سخت است و متاسفانه نوآوری به ندرت از ایده های بزرگ بدست می آید.بسیاری از مردم موفق در تاریخ با شکست های متعددی روبرو شده اند.مثل توماس ادیسون که بیش از ۱۰۰۰ نوع اختراع دارد که بالاخره لامپ وگرامافون را ثبت جهانی کرد.
۶-تخصص در صنعت:
تخصص در جامعه مدرن یکی دیگر از عوامل بازی در مقابل اصالت است.
در گذشته مردان رنسانسی مانند لئوناردو داوینچی بودند که بسیار می دانستند در بخشی مواقع به دلیل کمبود اطلاعات دنباله رو ایده های قبلی بودند وتا اواخر این ادامه داشت .تخصص تضمین کرده است که برای هر خلق جدید،صنایع مختلف با مجموعه های مختلف از دانش مربوطه وجود دارد.
پس چه کار می کنی؟تا ۷۵ سالگی مطالعه می کنی؟یک مدرک در رشته معماری،مهندسی،محیط زیست و طراحی می گیری؟
متناوبا شما باید روابط اجتماعی خود را گسترش دهید تا شامل افرادی که اطلاعات کافی در زمینه کاری شما دارد بشود .یک گروه خوب می تواند سبب رفتن شما به یک راه طولانی شود.
۷-تصویر فرهنگ:
فرهنگ تصویری مدرن ما،روند طراحی معماری را به یکی از خلق اشیاء زیبا تبدیل کرده است.خطر این است که معماران می توانند آثار زیبا خلق کنند ولی خود را محدود می کنند.بیایید که خلاقیت محدود نورمن فاستررا فراموش نکنید.
نوشتن مجموعه از ارزش هایی که شما به عنوان یک معمار(مجموعه ارزش هایی که ساختمان شما باید به آنها برسد)می تواند از شما در شرایط تصمیم گیری ،حمایت و یاری کند.خلق چیزی که نزدیک به ارزش های شماست وبه عنوان یک معمار و انسان بدون شک کمک می کند.
منابع:
۱-اخبار مهم،رویدادهای ویژه،فن آوری های کلیدی ۱۸۹۰تا۱۸۹۹٫
۲-کتاب چگونگی ساخت فرهنگ اصالت ،گرانت،ادام.
ترجمه شده توسط گروه گاتا از سایت آرک دیلی(archdaily)

۷چالشی که از ابتکار معماری جلوگیری می کند و نحوه غلبه بر انها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *