طراحی مطب پزشکان و مراکز درمانی و آزمایشگاهی

همیشه در مبحث طراحی داخلی محیط های گوناگون معمولا طبق یک دستور العمل می بایست یک سری کارها را به صورت قدم به قدم انجام داد تا در نهایت بتوان به طرح اصلی نزدیک شد. در مورد طراحی داخلی مطب به دلیل اینکه محیطی که قرار است در آن کار شود محیطی است که میهمانان آن بیماران و کسانی هستند که احتمالا از حال و روز خوشی برخوردار نبوده و دارای وضعیت عمومی جالبی نمی باشند و از این جهت می بایست نوع طراحی تا آنجایی که می شود به گونه ای باشد که نهایت آرامش و راحتی خاطر را به مشتری القا کند.در میان مطب ها یکی از مهمترین آنها را می توان مطب های دندانپزشکی عنوان کرد.چرا که بیمار  در این  مطب ها معمولا وقت بیشتری را خواهد گذراند و معمولا افراد ترس خاصی از مطب های دندانپزشکی دارند مخصوصا بچه ها.

برای اینکه بتوانید در نهایت برای طراحی مطب به طرحی موفق دست یابید حتما می بایست در این زمینه به علوم رنگ شناسی و نور پردازی و همچنین علم فنگ شویی و چیدمان صحیح وسایل تسلط کافی داشته باشید تا با تلفیقی از موارد بالا بتوانید به طرحی جامع و شیک دست یابید. باید بتوانید اصول و قواعد معماری را به صورت کاملا علمی و به روز در طرح خود پیاده سازی کنید تا در نهایت طرحی چشم گیر و قابل قبول داشته باشید.

در طراحی داخلی مطب(doctor) باید تا آنجایی که می توان حس شادی و زیبایی را به آن داد و محیطی کاملا صمیمی و گرم را برای بیماران ایجاد کرد.شک نکنید اگر بیمار بتواند در فضایی که قرار گرفته احساس اطمینان و آرامش کند نا خودآگاه این امر می تواند بهترین و بزرگترین تبلیغ برای آن مطب باشد.ما در شرکت معماری گاتا با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه ای در این زمینه می توانیم به شما بهترین مشاوره را بدهیم. ما با تسلط کامل به علم رنگ ها و همچنین با در نظر گرفتن موارد فنگ شویی سعی خواهیم کرد تا طرحی بی نظیر و در عین حال مدرن و شیک را برای مطب های شما پیاده سازی کنیم.

باید سعی شود تا در دکوراسیون داخلی مطب نهایت دقت به عمل آید تا بیمار در ساعاتی که در آن محیط حضور دارد احساس آرامش و آسودگی خاطر کامل داشته باشد. نوع نور پردازی و استفاده از رنگ های آرامش بخش در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد.

محیط کاری شما هر چقدر قدیمی و از نظر شما فرسوده باشد می توان تنها با رعایت برخی از موارد آنرا به محیطی کاملا شاد و سر زنده و مدرن تبدیل کرد.دکوراسیون دفتر کار شما دقیقا تاثیر مستقیمی بروی روحیه شما خواهد داشت.شک نکنید مبحث طراحی داخلی مطب می تواند یکی از مهمترین عامل های جذب بیمار به سمت شما باشد. بیماران این روزها به دلیل تعدد مطب ها و مراکز درمانی به دنبال محیطی آرامش بخش و جایی هستند که بتوان به آن اعتماد و اطمینان کرد. جدا از میزان مهارت و تخصص کادر پزشکی که در هر مطب می تواند یکی از مهمترین عوامل حضور بیماران باشد شک نکنید محیط و نحوه طراحی داخلی آنجا نیز بسیار مهم و موثر در این انتخاب خواهد بود.معماری داخلی به کار رفته در محیط البته می تواند در تعیین نهایی طرحی که قرار است برای مطب شما استفاده شود بسیار تاثیر گذار باشد.

همه کسانی که به دندانپزشک ها (dentist)مراجعه می کنند معمولا حتی اگر تجربه قبلی نیز داشته باشند اما ناخود اگاه با دیدن یونیت دندانپزشکی و مشاهده لوازم کار , ترسی در درون خود احساس خواهند کرد که می تواند لحظاتی که در آنجا هستند را برایشان بسیار سخت و دشوار نماید.پس باید با طراحی خاص و اصولی فضایی آرامبخش برای بیماران ایجاد کرد.

طرح باید به گونه ای باشد تا بیمار در مدت زمان حضورش در مطب احساس امنیت خاطر داشته باشد و با دلگرمی خاصی در آنجا به انتظار  نوبت خود بنشیند. این بهترین تبلیغ و در واقع موثر ترین تبلیغی است که در واقع به صورت غیر مستقیم می توان برای هر مطبی انجام داد و با جلب اطمینان بیمار کاری کرد که نه تنها دفعات بعدی به آنجا مراجعه کند بلکه آن مطب را نیز به دیگر دوستان و آشنایان خود پیشنهاد دهد.شک نکنید هزینه ای که برای مبحث طراحی داخلی مطب خود انجام می دهید در واقع یک نوع سرمایه گذاری خواهد بود.

رسیدن به الگوی مناسبی جهت دکوراسیون مطب نیازمند صرف وقت می باشد و همچنین می بایست از افرادی مجرب و متخصص در این زمینه استفاده نمایید.مطب شما مانند اتاق کار شما است و ما برای طراحی اتاق کار شما ایده های مناسبی داریم .

در صورت تمایل شرکت گاتا با همکاری تیم طراحی و  اجرایی مجرب تمامی پروژه های مربوط به طراحی و اجرای مطب پزشکان و لابی انتظارمطب و پذیرش را با رعایت اصول فنی و اجرایی  انجام میدهد..

باعث افتخار است که برای شما عزیزان طراحی مختص خودتان را با توجه به علائق شما انجام بدهیم…با ما در تماس باشید.