تلویزیون (television)

محل قرارگیری تلویزیون

تلویزیون را در چه بخشی از اتاق قرار دهیم؟! (place of tv)

در مورد جایگاه تلویزیون باید به  این نکته توجه داشت که مبلمان ، میز ناهار خوری،محل کار،آشپزخانه گزینه هایی هستند که با محل قرار گیری تلویزیون ارتباط دارند و به هم وابسته هستند.پس ابتدا محل قرار گیری تلویزیون را مشخص نمایید و پس از آن  مبلمان را بچینید.
یکی از نکات مهم در انتخاب مکان تلویزیون ، پنجره است.اگر تلویزیون را درمقابل پنچره قرار دهید ، این احتمال وجود دارد که نور ، روشنایی ملایمی بر روی صفحه ی نمایشگر ایجاد نماید و شما دید درستی نسبت به صفحه نخواهید داشت.همچنین راه خروج از این مشکل ، استفاده از پرده ی ضخیم است تا از عبور نور جلوگیری کنید.

در چه ارتفاعی تلویزون را نصب کنیم؟(Height of tv)

اگر می خواهید تلویزیون را در آشپزخانه نصب نمایید ، بهترین گزینه این است که  آن را مابین کابینت و در راستای اجاق گاز نصب نمایید تا با کمترین حرکت چشم با سر ، به صفحه ی نمایشگر دسترسی داشته باشید . همچنین بعضی از طراحان ، تلویزیون را در قسمت کابینت های بالایی نصب می نمایند.این نکته در مورد ارتفاع تلویزیون را باید در نظر داشته باشیم که ارتفاع قرارگیری تلویزیون می تواند سلیقه ای و بر اساس نیاز شما باشد.

چگونه سیم و کابل را پنهان کنیم؟(hide the cables)

معمولا برای را اندازی تلویزیون نیازمند سیم و کابل های انتقال برق و امواج هستید که در بیشتر مواقع چهره ی خوبی به فضای تلویزیون نخواهد داد.اگر فضای مورد نظرتان را با پنل های MDF پوشش داده اید ، از طراح و مجری خود بخواهید تا داکت ( کانال) مناسب این کار طراحی نماید تا بتوانیدکابل های برق و تصویر و …. را به راحتی از آن عبور دهید.در کل میتوان با اجرای درست سیم ها را از داخل دیوار عبور داد بدون آنکه دید نامناسبی به دکور بدهد.

بهترین مکان قرار دادن تلویزیون در پذیرایی:

برای انتخاب بهترین مکان چیدمان تلویزیون در اتاق پذیرایی بهتر است مسیر دید تلویزیون از نقاط مختلف اتاق پذیرایی در نظر بگیریم تا بهترین مکان و مناسبترین زاویه را برای قرار دادن تلویزیون انتخاب کنیم. در این مطلب نکاتی در رابطه با چیدمان تلویزیون در اتاق پذیرایی را آورده ایم:

برای قرار دادن تلویزیون در اتاق نشیمن باید حتما به این نکته توجه کنید که تلویزیون باید از هر نقطه ای دید داشته باشد.

مهم ترین نکته در جا نمایی تلویزیون در فضا ، توجه به این نکته است که در پشت تلویزیون نباید هیچ منبع نور طبیعی یا مصنوعی وجود داشته باشد. اگر تلویزیون دقیقا در جلوی پنجره اتاقتان قرار بگیرد در طول روز برایتان مشکل ساز خواهد بود و متوجه این مساله خواهید شد نوری که از پشت پنجره می تابد باعث آزردگی چشمان شما خواهد شد. پس حتما به این نکته توجه کنید. اگر مجبور به انجام این کار هستید می توانید از پرده هایی با پارچه های ضخیم استفاده کنید.

سعی کنید تلویزیون را در راستای محور اصلی و کشیدگی اتاق قرار دهید. به این شکل شما می توانید چیدمان بهتری برای مبلمان اتاق پذیرایی خود داشته باشید.

اگر از تلویزیون در اتاق نشیمن یا پذیرایی استفاده می کنید برای آن مبلمانی جدا از مبلمان اصلی فضا در نظر بگیرد. و فضای دیدن تلویزیون را به وسیله مبلمان  آن از قسمت دیگر جدا کنید.

برای خاص تر شدن محل قرار گیری تلویزیون می توانید از قفسه های خلاقانه در اطراف تلویزیون استفاده کنید. قفسه های چوبی در اطراف تلویزیون می توانند قابی خلاقانه برای آن ایجاد کنند و علاوه بر آن بر زیبایی و جذابیت فضای داخلی اتاق پذیراییتان نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

تلویزیون خود یکی از عناصر تاثیر گذار بر فضا است ، حال اگر تلویزیون با یک عنصر تاثیر گذار دیگر مثل شومینه هماهنگ باشد میزان جذابیت فضا بیشتر می شود.این کار باعث می شود تلویزیون بیشتر به چشم بیاید و نگاه ها کاملا به تلویزیون خیره شود.

در صورت تمایل شرکت گاتا با همکاری تیم طراحی و  اجرایی مجرب تمامی پروژه های مربوط به طراحی و اجرای محل قرارگیری تلویزیون ، دیوار تلویزیون را با رعایت اصول فنی و اجرایی  انجام میدهد..

باعث افتخار است که برای شما عزیزان طراحی مختص خودتان را با توجه به علائق شما انجام بدهیم…با ما در تماس باشید..